ICO - Jak zarobić na Crypto Bitcoin ICO Etherum LTC BTC ETH

ICO - Jak zarobić na Crypto Bitcoin ICO Etherum LTC BTC ETH
ICO - Jak zarobić na Crypto Bitcoin ICO Etherum LTC BTC ETH

Kryptowaluty w akcji, czyli czym jest ICO?W tytule znajduje się słowo akcja nie przez przypadek. ICO, czyli Initial Coin Offering lub też czasami nazywane IPCO - Initial Public Coin Offering. Najlepiej porównać to do IPO - Initial Public Offering. Różnica tylko w jednym słowie, jednak to ono robi ogromną różnicę.


Ten artykuł będzie dotykał tylko głównych zagadnień związanych z ICO, ponieważ gdybym chciał opisać Wam wszystkie detale, skończyłoby się to małym tomikiem.nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)
Bitcoin logo - grafika

Skrót IPO jest na pewno dobrze znany osobom inwestującym na giełdzie. Chodzi mi o klasyczną giełdę papierów wartościowych, ponieważ Initial Public Offering to mówiąc w znacznym skrócie wejście firmy na giełdę — wypuszczenie akcji/papierów wartościowych.

Initial Coin Offering natomiast jest przedstawieniem światu swojej kryptowaluty, tokenów, które mają pomóc firmie w zebraniu pieniędzy na rozkręcenie biznesu. Jest to coś pomiędzy IPO a projektem na Kickstarterze czy Indiegogo — crowdfunding. Coś pomiędzy, ponieważ nie dostajemy prawdziwych akcji jak w przypadku giełdy. Nie kupujemy też fizycznego produktu w przedpremierowej cenie z opóźnioną dostawą, jak to bywa w przypadku kampanii crowdsourcingowych. Tokeny to coś więcej.

Kryptowaluty to coś, co prędko nie zniknie. To pewne. Pewne jest także to, że mało kto temat rozumie, a przebija się on do mainstreamu. Dlatego będę starał się używać jak największej ilości porównań do rzeczy/terminów znanych szerszej publice.

A więc, żeby łatwiej było zrozumieć, co to jest ICO posłużę się przykładem z naszego krajowego podwórka. Aplikacja IndaHash, a właściwie firma IDH Media Limited końcem tego roku przeprowadziła pierwszą ofertę swoich monetPRZYKŁAD:

Przykładowo i w skrócie: 
Stworzyli swoją monetę/token/kryptowalutę IndaHash Coin (IDH), która ma służyć do rozliczeń pomiędzy firmą, marką, influencerem, w natychmiastowy sposób, właściwie bez kosztów transakcji. Swoją walutę do rozliczeń oparli na Ethereum (ETH), czyli innej, jednej z najpopularniejszych kryptowalut, której algorytm pozwala na tworzenie nowych rozwiązań. Myślę, że temat ETH jeszcze będzie u nas rozwinięty w przyszłości. IDH z założenia ma posiadać 400 000 000 monet. Nie więcej, nie mniej. Zamknięta pula. Nie będzie się jej dało wydobywać. Jedyna możliwość wejścia w ich posiadanie to otrzymanie wynagrodzenia w aplikacji, kupno na giełdzie lub właśnie ICO, które dzisiaj nas interesuje.

Tak więc indaHash przygotowało stronę poświęconą ich ICO, na której możemy zaleźć Whitepaper, czyli oficjalny dokument opisujący firmę, aplikację, walutę oraz sposób jej używania. Miał on zachęcić do nabycia waluty w kilku rundach sprzedażowych. Widać zachęcił, ponieważ IDH osiągnęło swój zakładany cel.

Rundy były właściwie trzy i różniły się bonusami, jakie dostawaliśmy. Im bliżej końca tym rabat był mniejszy. 20%, 10% i 0%. IDH dało się kupić za Ethereum.

W chwili pisania tego artykułu 1 ETH wart jest 783.27 $ czyli jakieś 2750zł. Przeprowadźmy prostą symulację. Gdyby IDH sprzedało 80% swojej puli, czyli 320 milionów tokenów po swoim przeliczniku, czyli 1 ETH = 3200 IDH to zebraliby by 100 000 ETH, a to w przeliczeniu na złotówki dałoby... Sam policz ;)

Całkiem owocna kampania crowdfoundingowa, nie powiem.

Mam nadzieję, że ten przykład pokazał dość dobrze skróconą wersję przebiegu ICO.

TERAZ TROSZKĘ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
ICO służy wprowadzeniu tokenów na rynek. Tokeny mogą służyć różnym celom — mogą reprezentować udziały w firmie, mogą być używane do wypłacania dywidendy, do kupowania/korzystania z usług firmy, która je wprowadziła oraz do zarobku. Podczas ICO jesteśmy w stanie tanio nabyć walutę, którą potem możemy sprzedać z zyskiem na giełdzie kryptowalut. To właśnie dlatego ICO stają się tak popularne.

Bitcoin moneta

REJESTRACJA DO ICO
Nie każdy może przystąpić do pierwszej sprzedaży tokenów. Różne ICO mają różne zasady wzięcia w nich udziału. Czasami zamiast procesu rejestracji jest po prostu podany adres, pod który możemy robić wpłaty ( z reguły w ETH więc też taki portfel będzie nam potrzebny, ponieważ może przetrzymywać on inne tokeny).

Jednak podczas udziału w niektórych ICO wymagana jest rejestracja. Nazywa się to KYC, czyli Know Your Customer. Nie jest to zwykła rejestracja, gdzie tworzymy konto, podajemy email, wpisujemy hasło. KYC wymaga od nas zweryfikowania swojej tożsamości poprzez przesłanie skanu dowodu, prawa jazdy lub paszportu. Czasami taka rejestracja musi być dokonana kilka dni przed startem ICO. W większości ofert mieszkańcy takich krajów jak USA, Singapur czy Chiny nie mogą brać udziału, ponieważ prawo w tych krajach tego zabrania. Lista państw powoli się powiększa.

SUKCES ICO
Jeśli zakładana pula tokenów (Cap) zostanie sprzedana podczas ICO, wtedy tokeny są wysyłane do inwestorów. Jeśli się to nie uda — wtedy pieniądze są zwracane. Co posiadanie danych tokenów nam da? Tego możemy się dowiedzieć właśnie z Whitepaper, na podstawie którego podejmiemy decyzję czy wchodzi, czy nie.

Stos monet

PODSUMOWUJĄC
ICO - Initial Coin Offering lub czasami IPCO Initial Public Coin Offering jest to forma finansowania przedsięwzięcia, którą można ulokować gdzieś pomiędzy projektem crowdfoundingowym a wypuszczeniem akcji na giełdę. Każdy może to zrobić.

Większość tokenów bazuje póki co na Ethereum ze względu na jego właściwości. To może się jednak zmienić za sprawą coraz popularniejszego NEO czy WAVES

Tokeny mogą być używane do płatności w usługach, kupna produktów, wypłacania dywidendy, sprzedaży na giełdzie kryptowalut.

Można sporo zarobić kupując tokeny podczas ICO i sprzedając je później na giełdzie, jest to jednak obarczone takim samym ryzykiem jak inwestowanie w inne kryptowaluty. Forma nabycia tokenów jest po prostu inna.

Bitmarket.pl to polska giełda kryptowalut. Serwis, dzięki któremu mogłem choć trochę przybliżyć wam podstawowe zasady ICO. Bitmarket.pl działa na już kilka lat. Bardzo podoba mi się u nich to, że sami ostrzegają o ryzykach inwestycji w kryptowaluty.

Możecie zacząć z nimi waszą przygodę z kryptowalutami oraz zainteresować się nadchodzącymi ICO, których już teraz na 2018 rok zaplanowanych jest całkiem sporo. Niewątpliwie jest to ciekawa forma inwestycji.
 

Gdzie i jak ?
www. ico.ayy.pl

 

 

dziekujemy za udostepnienie wiedzy portalowi ZYSK24.PL

https://zysk24.blogspot.com/